Kā parūpēties par bērnu drošību internetā

Vai esi kādreiz domājis, ka ne tikai dzīvē, bet arī internetā vari rūpēties par sava bērna drošību? Mūsdienās vairumu vecāku visā pasaulē uztrauc bērnu drošība tiešsaistē, jo tajā ir brīvi pieejams saturs, kas nav domāts bērniem. Taču galvenā problēma ir tā – liela daļa vecāku nemaz nezina, kā parūpēties par savu atvašu gaitām internetā un ka tas ir pavisam viegli izdarāms. Tāpēc Triatel sniedz padomu, kā padarīt internetu drošu bērniem.

 

Piedāvājam Jums vienu no daudzām internetā pieejamajām vecāku pārvaldītajām programmatūrām – K9 WEB Protection, kas ļaus Jums ierobežot nevēlama satura aplūkošanu un rūpēties par bērna drošibu internetā. Šī programmatūra ir bezmaksas un ļauj kontrolēt un bloķēt lapas, kurās atrodas bērniem nepiemērots saturs un informācija.

Ieejot šīs programmas mājas lapā, Jums ir iespēja to lejupielādēt uz dažādu operētājsistēmu ierīcēm (Windows, MacOS, Iphone, Ipod, Ipad, Android). Lai lejupielādētu programmu, no Jums tiks pieprasīts e-pasts, uz kuru tiks atsūtīts autentifikācijas kods, kas būs jāizmanto turpmāk.

 

 

Instalēšanas laikā Jums būs jāizmanto uz e-pastu atsūtītais identifikācijas kods un jāizveido parole, kuru nevarētu atminēt Jūsu bērns. Šī parole būs nepieciešama arī turpmākajos soļos.

 

 

Pēc programmas instalēšanas būs nepieciešams restartēt datoru.

Kad dators ir restartējies, pie All Programms atrodiet Blue Coat K9 Web Protection Admin īsceļa ikonu un aktivizējiet to. Lai pielāgotu programmas uzstādījumus savām vajadzībām, ieejiet sadaļā Setup.

 

 

Veicot šo soli, Jums būs atkārtoti jāievada Jūsu parole. To ievadot, parādīsies saraksts ar iespējām. Galvenā no tām ir iespēja pielāgot interneta ierobežojumus. Turklāt aizsardzības līmeni Jūs varat ir izvēlēties paši, bet visas iespējas ir izkārtotas ērti un pārskatāmi.

 

Atcerieties: instalējot šādu programmu, ir jārēķinās, ka lapas, kuras ir bloķētas, izdosies atvērt, tikai ievadot administratora paroli.